Wszystko o męskosci

Young happy couple in bed

Twój wigor seksualny

Dowiedz się, jak hormony oddziałują na twoje nastrój seksualny oraz czym się objawia męska menopauza. Zobacz jak dbać o swoje jądra, bowiem sposobna troska im poświęcona zagwarantuje ci zdrowie oraz tężyznę seksualną na długi czas.

Testosteron kieruje

Najważniejsze transformacje, przez które przechodzi twoje ciało, wywoływane są przez testosteron oraz zmiany jego ilości w ciągu życia.

Jeszcze w wieku płodowym

Metoda wiązania się chromosomów płci w pary przesądza, czy człowiek rodzi się jako chłopiec albo jako potencja dziewczynka. Płód posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, z kolei płód z jednym chromosomem X oraz jednym chromosomem Y – narodzi się płci męskiej. Jeśli embrion jest płci męskiej, wtedy chromosom Y wchodzi do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i inicjuje kształtowanie się jąder. Te kształtujące się w płodzie jądra zaczynają produkować testosteron, który umożliwia powstanie członka oraz moszny.

Pokwitanie

U chłopców pokwitanie to czas, w którym następuje progres drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który zaczyna się pomiędzy dwunastym a piętnastym rokiem życia. Okres dojrzewania płciowego trwa 4 lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) oraz hormon luteinizujący (LH) pobudzają tworzenie testosteronu w jądrach. Nagły wzrost poziomu testosteronu wywołuje różne zmiany w organizmie i zachowaniu chłopca, który nareszcie staje się mężczyzną.

Dojrzałość
W czasie, gdy mężczyzna przechodzi przez okres dojrzałości, ciągle trwa produkcja spermy w jądrach. Jest to skutek działania testosteronu. Innym efektem działalności testosteronu jest porost włosów w kilku częściach ciała. Testosteron normuje też m.in. poziom popędu seksualnego i temperament mężczyzny
wiecej informacji tutaj erekcja